Szanowni Państwo,

Zapraszamy do korzystania z dostępu testowego do narzędzia Scopus AI, który będzie trwał

od 22 kwietnia do 31 maja br. i jest otwarty w ramach licencji krajowej Elsevier.

Otwarcie dostępu testowego będzie poprzedzone bezpłatnym webinarium pt. Scopus AI: Rewolucja w wyszukiwaniu badań naukowych za pomocą sztucznej inteligencji, które odbędzie się w najbliższy poniedziałek 22 kwietnia 2024 r. o godz. 10.00

Link do obowiązkowej rejestracji https://elsevier.zoom.us/webinar/register/WN_Dm76zavVQ0uJvwebcDjEXg#/registration

Dodatkowo w trakcie dostępu testowego oferowana jest Sesja Q&A z ekspertem, która odbędzie się 15 maja br. o godzinie 12:00.

Obowiązkowa rejestracja do wydarzenia https://elsevier.zoom.us/webinar/register/WN_6HoQsahxQAK6R90PFJG7Cg#/registration

Szczegóły wydarzenia w załączeniu.  ⇒   Scopus_AI_zaproszenie

Szanowni Państwo,

Zapraszamy do udziału w bezpłatnym seminarium dotyczącym:

– Techniki efektywnego wyszukiwania na platformie IEEE Xplore (Techniques for Effective Searching in IEEE Xplore)

– OA i publikowanie w czasopismach IEEE (How to Get Published with IEEE/ Open Access at IEEE)

Spotkanie w języku angielskim poprowadzi p. Eszter Lukacs, która od wielu już lat oferuje wsparcie szkoleniowe dla użytkowników bazy IEEE IEL w Polsce i wielu innych krajach.

Zainteresowane osoby serdecznie zapraszamy do Biblioteki Głównej WAT w dniu 24 kwietnia (środa) w godz. 12.00-14.30, sala konferencyjna.

Zgłoszenia proszę przesyłać na adres bg.bazy@wat.edu.pl

W ramach członkostwa w konsorcjum Wirtualnej Biblioteki Nauki zapraszamy do udziału w webinarium pt.

Rozwój nauki w Polsce a światowe trendy okiem ekspertów Elsevier

Spotkanie odbędzie się w poniedziałek 15 kwietniao godzinie 10:00

i potrwa 45 minut.

Webinarium poprowadzi

Paulina Milewska – ekspertka w zakresie informacji naukowej, obecnie pracuje z instytucjami naukowymi z obszaru Europy Środkowo Wschodniej na stanowisku Customer Success Manager w firmie Elsevier.

Webinarium jest nieodpłatne, ale wymagana jest rejestracja przy użyciu instytucjonalnego adresu email.

Będzie możliwość zadawania pytań.

Spotkanie zostanie nagrane i udostępnione wszystkim osobom zarejestrowanym

W celu wzięcia udziału w webinarium należy dokonać krótkiej rejestracji klikając w poniższy link:

Elsevier_logo_2019.svg
Interesują Cię zagadnienia związane z matematyką stosowaną i naukami obliczeniowymi?
Doskonale, w terminie od 1 marca do 30 kwietnia 2024 r., oferujemy dostęp testowy do kolekcji czasopism wydawanych przez Society for Industrial and Applied Mathematics (SIAM).
Kolekcja SIAM Journals udostępnia pełne teksty czasopism i materiałów konferencyjnych od 1997 r.

ZAPRASZAMY 🙂

EBSCO?! Kto jeszcze nie korzystał i nie słyszał o zasobach baz danych EBSCO, to dziś jest najlepszy moment aby odkryć EBSCO na nowo!

EBSCO jest wiodącym dostawcą naukowych baz danych, czasopism i książek elektronicznych, oraz usług, narzędzi i systemów wspierających naukowców i biblioteki w zarządzaniu zasobami.

W ramach licencji krajowej BG WAT oferuje dostęp do 14 baz danych, w tym
7 pełnotekstowych baz czasopism i 7 baz zawierających dane bibliograficzno- abstraktowe.

W uzupełnieniu oferty zasobów elektronicznych BG WAT zapraszamy do korzystania z dostępu testowego do:

– wyszukiwarki EBSCO Discovery Service (EDS) umożliwiającej przeszukiwanie zasobów za pomocą jednego pola wyszukiwawczego, prezentując wysokiej jakości treści w otwartym dostępie obok subskrybowanych artykułów i książek.

– kolekcji Applied Science & Technology Source Ultimate zawierającej 1836 aktywnych czasopism pełnotekstowych niedostępnych w żadnej wersji Academic Search, 513 czasopism z możliwością wyszukiwania cytowanych referencji. Kolekcja obejmuje 2 848 aktywnych czasopism indeksowanych z abstraktami, w tym 2 588 recenzowanych.

– kolekcji Central & Eastern European Academic Source (CEEAS), zawierającej wielojęzyczne treści reprezentujące 40 języków. Obejmuje 2 488 aktywnych pełnotekstowych czasopism, w tym 2 452 recenzowanych i 2 439 recenzowanych czasopism bez embarga.

Zachęcamy również do korzystania z aplikacji mobilnej EBSCO.

Nowe informacje o programach publikowania otwartego:
Wojskowa Akademia Techniczna uczestniczy w programach publikowania otwartego, dzięki którym Autorki i Autorzy afiliowani przy WAT mogą za darmo publikować swoje artykuły w otwartym dostępie w prestiżowych wydawnictwach:
Elsevier – program wznowiony od 1 stycznia 2024 r. z pulą 1013 artykułów na 2024 r. Do programu uprawnione są artykuły, które zostały wysłane już w 2024 r. Lista czasopism objętych programem jest ograniczona, co jest powiązane z ograniczeniem licencji na dostęp do czasopism.
Springer – program został wstrzymany przez wydawcę. Program zostanie ponownie uruchomiony z nową pulą po potwierdzeniu dofinansowania MEiN na 2024 r., co prawdopodobnie nastąpi w styczniu lub lutym 2024 r.
American Chemical Society – program działa od 1 stycznia 2024 r. z nową pulą 392 artykułów na 2024 r. Pula będzie rozszerzona o 6 artykułów po włączeniu do programu 2 nowych uczestników w 1. kwartale 2024 r.
Institute Of Physics – program działa od 1 stycznia 2024. z nieograniczoną pulą na 2024 r.
Szczegółowe informacje: https://wbn.icm.edu.pl/publikowanie-otwarte/
Kontakt: Ewa Kasperska – specjalista ds. otwartej nauki

Nowe godziny otwarcia Biblioteki Głównej
Z NOWYM ROKIEM AKADEMICKIM zmianie ulegają godziny otwarcia naszej Biblioteki. Zapraszamy!

Od 2 października BG WAT jest czynna w godzinach:
poniedziałek-piątek   8:00-20:00
sobota                           9:00-16:00