Przejdź do treści

Najczęściej zadawane pytania (FAQ)

Zarówno do katalogu online jak i do multiwyszukiwarki PRIMO logujemy się w ten sam sposób:

Login
: PESEL, nazwiskoimię lub adres emailowy
Hasło: imię ojca lub imię czytelnika („z” lub „bez” polskich znaków, wielkość liter nie ma znaczenia).

Po pierwszym logowaniu hasło należy zmienić!

Tradycyjny katalog online służy do przeszukiwania i zamawiania wyłącznie tradycyjnych zbiorów znajdujących się w bibliotece.
Poprzez multiwyszukiwarkę PRIMO można przeszukiwać zarówno tradycyjny katalog online, jak również wszystkie e-źródła w wolnym dostępie, jak i te, do których biblioteka wykupiła dostęp.

Z chwilą otrzymania Elektronicznej Legitymacji Studenckiej (ELS) studenci I roku Wojskowej Akademii Technicznej posiadają już aktywne konto Czytelnika w Bibliotece Głównej WAT. ELS upoważnia do korzystania ze wszystkich zbiorów biblioteki przez okres jednego roku akademickiego. Po upływie roku konto należy prolongować na kolejny rok akademicki w Wypożyczalni Akademickiej (pokój 117).

Studenci – 15 woluminów na 30 dni, w tym podręczniki, skrypty i instrukcje na 1 SEMESTR
Studenci dwóch kierunków – 25 woluminów na 30 dni;
Pracownicy naukowo-dydaktyczni WAT – 30 woluminów na 1 rok;
Doktoranci – 30 woluminów na semestr;
Emerytowani pracownicy WAT – 5 woluminów na 30 dni;
Inne osoby – 3 woluminy na 30 dni za pobraniem kaucji.

Aby zamówić książkę trzeba być zalogowanym do katalogu online lub multiwyszukiwarki PRIMO:
˘ Należy wyszukać odpowiednią pozycję.
˘ Sprawdzić status: „wypożycza się ” oznacza, że można książkę zamówić.
˘ „Wypożycza się 04.09.14” oznacza, że książka jest wypożyczona i będzie zwrócona do biblioteki 04.09.14, wówczas można ustawić się do niej w kolejkę.
˘ Należy wybrać lokalizację:
– w przypadku zbiorów akademickich „Wypożyczalnia-Magazyn”;
– w przypadku zbiorów beletrystycznych „Wypożyczalnia Beletrystyczna”.
˘ Należy wybrać miejsce odbioru zamówionych książek:
– Wypożyczalnia-Magazyn;
– Książkomat.
Użytkownicy, którzy po raz pierwszy korzystają z biblioteki, przed zamówieniem książek do Książkomatu, proszeni są o wcześniejszą aktywację ELS w Wypożyczalni Akademickiej (pokój 117).

Trzeba być zalogowanym do katalogu online lub multiwyszukiwarki PRIMO, następnie poprzez zakładkę „Moje konto” można przedłużyć wybraną pozycję lub wszystkie książki. 
Prolongata jest możliwa tylko wtedy, gdy dokument nie jest zamówiony przez innego czytelnika.

Niekoniecznie. Jeżeli wcześniej zgłosi Pan/Pani w Wypożyczalni Akademickiej osobę upoważnioną do odbiory zamówień, będzie ona mogła odbierać za Pana/Panią książki.

Zamówienie jest ważne 7 dni od daty złożenia zamówienia.  W tym czasie można odebrać zamówione książki w Wypożyczalni Akademickiej (pokój 117) lub Książkomacie.

Godziny otwarcia agend znajdują się na stronie biblioteki w zakładce Dla studentów. Zmiany godzin pracy biblioteki umieszczane są w zakładce Aktualności i na mediach społecznościowych biblioteki.

Funkcja e-Półki daje możliwość zapisywania rekordów bibliograficznych na osobistym koncie użytkownika. Rekordy mogą być później przeglądane, a także wysłane e-mailem, wyeksportowane do wybranego menedżera bibliografii lub pobrane jako lista w postaci tekstowej. Primo pozwala na tworzenie folderów, dzięki czemu możliwe jest tworzenie całych zestawień bibliograficznych podzielonych np. tematycznie. Do każdego rekordu użytkownik może dodać oddzielną notatkę.
Ważne: e-Półka nie służy do zamawiania książek!

Moje konto  umożliwia wyświetlanie danych zapisanych na karcie bibliotecznej i korzystanie z funkcji oferowanych przez bibliotekę, takich jak przedłużanie wypożyczeń lub zmiana hasła lub adresu e-mail.

Najlepiej skontaktować się z Wypożyczalnią Akademicką (pokój 117),  tel. 261 837 456, email: wypozyczalnia@wat.edu.pl

Prawo do korzystania z Czytelni Biblioteki Głównej WAT poza pracownikami i studentami WAT mają inne osoby legitymujące się dowodem tożsamości.

Taka możliwość istnieje. Prosimy w swojej bibliotece pytać o wypożyczenia międzybiblioteczne.

Tak jest to możliwe. Ewentualna opłata za przetrzymanie materiałów bibliotecznych zostanie naliczona w dniu dotarcia książki do Wypożyczalni Akademickiej.