Przejdź do treści

Najczęściej zadawane pytania (FAQ)

Do katalogu online i multiwyszukiwarki PRIMO logujemy się w następujący sposób:
Login/ID: PESEL lub Nazwiskoimię (bez spacji)
Hasło: imię ojca lub imię czytelnika („z” lub „bez” polskich znaków). Po pierwszym logowaniu hasło należy zmienić.

Tradycyjny katalog online służy do przeszukiwania i zamawiania wyłącznie tradycyjnych zbiorów znajdujących się w bibliotece.
Poprzez multiwyszukiwarkę PRIMO można przeszukiwać zarówno tradycyjny katalog online, jak również wszystkie e-źródła w wolnym dostępie, jak i te, do których biblioteka wykupiła dostęp.

 
Z chwilą otrzymania Elektronicznej Legitymacji Studenckiej studenci I roku Wojskowej Akademii Technicznej posiadają już aktywne konto Czytelnika w Bibliotece Głównej WAT. Elektroniczna Legitymacja Studencka upoważnia zatem do korzystania ze wszystkich zbiorów Biblioteki przez okres jednego roku akademickiego. Po upływie roku konto należy prolongować na kolejny rok akademicki w Wypożyczalni Akademickiej (pokój 117)

Studenci – 15 woluminów na 30 dni, w tym podręczniki, skrypty i instrukcje na 1 SEMESTR
Studenci dwóch kierunków – 25 woluminów na 30 dni;
Pracownicy naukowo-dydaktyczni WAT – 30 woluminów na 1 rok;
Doktoranci – 30 woluminów na semestr;
Emerytowani pracownicy WAT – 5 woluminów na 30 dni;
Inne osoby – 3 woluminy na 30 dni za pobraniem kaucji.

Zawartość przełącznika
Zawartość przełącznika

Ażeby zamówić książkę trzeba być zalogowanym do katalogu online lub multiwyszukiwarki PRIMO:
˘ Należy wyszukać odpowiednią pozycję.
˘ Sprawdzić status: „wypożycza się ” oznacza, że można książkę zamówić.
˘ „Wypożycza się 04.09.14” oznacza, że książka jest wypożyczona i będzie zwrócona do biblioteki 04.09.14, wówczas można ustawić się do niej w kolejkę.
˘ Należy wybrać lokalizację:
-w przypadku zbiorów akademickich „Wypożyczalnia-Magazyn”;
-w przypadku zbiorów beletrystycznych „Wypożyczalnia Beletrystyczna”.
˘ Należy wybrać miejsce odbioru zamówionych książek:
-Wypożyczalnia-Magazyn
-Książkomat
Użytkownicy, którzy po raz pierwszy korzystają z Biblioteki, przed zamówieniem książek do książkomatu, proszeni są o wcześniejszą aktywację ELS w Wypożyczalni Akademickiej (pokój 117).

Trzeba być zalogowanym do katalogu online lub multiwyszukiwarki PRIMO, następnie poprzez zakładkę „Moje konto” można przedłużyć wybraną pozycję lub wszystkie książki. 
Prolongata jest możliwa tylko wtedy, gdy dokument nie jest zamówiony przez innego czytelnika.

Niekoniecznie. Jeżeli wcześniej zgłosi Pan(i) w Wypożyczalni Akademickiej osobę upoważnioną do odbiory Pańskich zamówień, będzie ona mogła odbierać za Pana książki.

Zamówienie jest ważne 7 dni od daty zamówienia.  W tym czasie można odebrać zamówione książki w Wypożyczalni Akademickiej (pokój 117) lub Książkomacie.

Godziny otwarcia znajdują się na pasku górnym na stronie biblioteki, natomiast w menu Kontakt, można znaleźć adresy i telefony.

Funkcja e-Półki daje możliwość zapisywania rekordów bibliograficznych na osobistym koncie użytkownika. Rekordy mogą być później przeglądane, a także wysłane e-mailem, wyeksportowane do wybranego menedżera bibliografii lub pobrane jako lista w postaci tekstowej. Primo pozwala na tworzenie folderów, dzięki czemu możliwe jest tworzenie całych zestawień bibliograficznych podzielonych np. tematycznie. Do każdego rekordu użytkownik może dodać oddzielną notatkę.
Ważne: e-Półka nie służy do zamawiania książek!

Moje konto umożliwia nam wyświetlanie danych zapisanych na karcie bibliotecznej i korzystanie z funkcji oferowanych przez bibliotekę, takich jak przedłużanie wypożyczeń lub zmiana hasła lub adresu emailowego.

Najlepiej skontaktować się z Wypożyczalnią Akademicką (pokój 117),  tel. 261 837 456, email: wypozyczalnia@wat.edu.pl

Prawo do korzystania z Czytelni Technicznej oraz Czytelni Społeczno-Ekonomicznej Biblioteki Głównej WAT poza pracownikami i studentami WAT mają inne osoby legitymujące się dowodem tożsamości.

Taka możliwość istnieje. Proszę w swojej bibliotece pytać o wypożyczenia międzybiblioteczne.

Tak jest to możliwe. Ewentualna opłata za przetrzymanie zostanie naliczona w dniu dotarcia książki do wypożyczalni.