Przejdź do treści

Aktualności

Czy to Stephen King? Czy to Camilla Lackberg?
Nie!
To Katarzyna Puzyńska, nasza polska Camilla, nasze polskie wydanie mistrza literatury grozy, Stephena Kinga!
Wyłaniająca się z lasu, charyzmatyczna utalentowana dziewczyna, z niezwykłym piórem w dłoni! Niezobojętniała na los innych, zaangażowana w różnego rodzaju akcje charytatywne, wrażliwa kobieta, kochająca zwierzęta, słuchająca dobrej rockowej muzyki.
Jej książki przesiąknięte są motywami starosłowiańskimi, demonami, czarownicami, magią, post apokalipsą, zagadkami kryminalnymi typu „kto zabił?” czy też rozbudowanym wątkiem psychologicznym małej społeczności… Jej twórczość to prawdziwa gęstwina pochłaniająca nas po kostki w różnych odsłonach literatury.
Katarzyna Puzyńska stworzyła niezwykle poczytną sagę, której akcja rozgrywa się w otulonym gęstą mgłą tajemnicy, miasteczku Lipowo położonym w województwie kujawsko-pomorskim. Saga rozciąga się na 15 powieści, mamy nadzieję, że to nie koniec? Na motywach pierwszej części powstał nawet ostatnio serial ze świetną obsadą!
Katarzyna Puzyńska nie ogranicza się jednak tylko do kryminałów, fantasy czy też reportaży, w których koncentruje się na pracy Policji. Idzie o krok dalej. Odsłania przed nami swoją mroczniejszą stronę, zapraszając nas do jeszcze ciemniejszych zakamarków swojego literackiego świata! Jej najnowsze dzieło to horror, o jakże niepokojącym tytule „Bezgłos”…
Wytatuowany Motylek polskiej sceny kryminalnej!
Tę niezwykłą pisarkę można będzie spotkać na naszym specjalnym mikołajkowym spotkaniu, 8 grudnia o godzinie 14. Dowiemy się co ją inspiruje, jakie ma plany, czym jeszcze nas zaskoczy na literackiej scenie 😊
To niejedyny prezent, czekający na Was pod naszą ogromną biblioteczną choinką! Więcej czerwieni? A jakże! To wyjątkowe spotkanie poprowadzi inna znana pisarka, Dagmara Andryka, specjalizująca się w podobnej, krwawej tematyce! Także zapowiada się dość upiorne popołudnie, ale w nastrojowym przedświątecznym, krwistoczerwonym mikołajkowym klimacie!
Rezerwujcie sobie czas, i przybywajcie żwawo, bez strachu, ale z lekką nutką niepokoju na kryminalne popołudnie, do Biblioteki Głównej WAT!
fot. Agata Mądrachowska
Klauzula informacyjna dla uczestników spotkania organizowanego przez Bibliotekę Główną WAT.
Osoby biorące udział w wydarzeniu organizowanym przez Bibliotekę Główna Wojskowej Akademii Technicznej z siedzibą przy ul. S. Kaliskiego 19, 00-908 Warszawa, wyrażają zgodę na wykonywanie i upublicznianie ich wizerunków na zdjęciach, fotorelacjach lub filmach wykonanych podczas wydarzenia, bez konieczności każdorazowego zatwierdzania.
Zgoda obejmuje zdjęcia / filmy wykonane w dniu 08.12.2023 r. przez Bibliotekę Główna Wojskowej Akademii Technicznej z siedzibą przy ul. S. Kaliskiego 19, 00-908 Warszawa.
Udział w wydarzeniach i tym samym udostępnienie danych osobowych w postaci wizerunku jest dobrowolne, jednak niezbędne do uczestnictwa w wydarzeniach.
Nieodpłatna zgoda, o której mowa powyżej odnosi się do korzystania z wizerunków na wszelkich polach eksploatacji, w szczególności:
a} utrwalanie na nośniku danych;
b) zwielokrotnienie jakąkolwiek techniką, w tym: cyfrową, techniką zapisu komputerowego;
c) wprowadzanie do pamięci komputera;
d) wykorzystanie w materiałach społecznościowych : Facebook, Blog i Instagram.
Bibliotece Głównej WAT przysługuje wyłączne prawo decydowania o formie i czasie wykorzystywania wizerunków – w całości lub w postaci dowolnych fragmentów.
Wykorzystanie wizerunku osób uczestniczących w spotkaniu do celów jak w oświadczeniu nie stanowi naruszenia ochrony danych osobowych.

Akcja charytatywna od 20 listopada do 5 grudnia 2023 roku.

Zbiórka darów w holu Biblioteki Głównej WAT.

Zapraszamy do korzystania w ramach dostępu testowego z Academic Research Source, czyli multidyscyplinarnej bazy danych, oferującej dostęp do zbioru ponad 220,000 książek elektronicznych
 
• eBook Academic Collection, oraz 5,000 pełnotekstowych czasopism
 
• The Belt and Road Initiative Reference Source
 
Baza jest widoczna na platformie EBSCOhost https://HAN.WAT.EDU.PL/han/ebscohost/ i jest dostępna dla użytkowników (po zalogowaniu tak, jak do konta bibliotecznego), w ramach sieci adresów IP WAT lub zdalnie, z komputerów domowych i urządzeń mobilnych.
 
↘ Dostęp testowy jest otwarty do 15 grudnia 2023r.

Zapraszamy do korzystania z dodatkowego dostępu testowego do zasobów Bentham Science Publishers, wydawcy, którego recenzowane czasopisma i książki naukowe, z różnych dziedzin wiedzy i technologii nieustannie cieszą się dużym zainteresowaniem milionów badaczy na całym świecie.
Więcej informacji na stronie https://bg.wat.edu.pl/dostep-testowy/

ZAPRASZAMY

Nowe godziny otwarcia Biblioteki Głównej
Z NOWYM ROKIEM AKADEMICKIM zmianie ulegają godziny otwarcia naszej Biblioteki. Zapraszamy!

Od 2 października BG WAT jest czynna w godzinach:
poniedziałek-piątek   8:00-20:00
sobota                           9:00-16:00