logo WAT
logo BGWAT
 
piątek, 01 lipca 2022 06:32

Wyjazd Studyjny Bibliotekarzy 2022

28 czerwca w ramach wymiany doświadczeń bibliotekarze Biblioteki Głównej WAT odwiedzili Bibliotekę Główną Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie.

Gospodarze zapoznali nas ze specyfiką pracy poszczególnych działów biblioteki oraz przygotowali prezentację nt. nowoczesnych udogodnieniach dla Użytkowników BG UP oraz nowo wdrożonych systemów informatycznych w bibliotece i na uczelni.
Po niezwykle ciekawej i miłej wizycie w BG UP udaliśmy się na Zamek Lubelski, na wystawę ph. "Tamara Łempicka. Kobieta w podróży".
środa, 01 czerwca 2022 14:38

Spotkanie autorskie

31 maja w Bibliotece odbyło się spotkanie autorskie z okazji Dnia Weterana Działań poza Granicami Państwa z pułkownikiem Grzegorzem Kaliciakiem, autorem książek z serii „Linie Frontu”. Spotkanie poprowadziła Małgorzata Schwarzgruber, dziennikarka „Polski Zbrojnej”.

poniedziałek, 23 maja 2022 12:58

Piknik BG WAT

17 maja 2022 r. po raz pierwszy odbył się piknik zorganizowany przez Bibliotekę Główną WAT z okazji Dnia Bibliotekarza i Tygodnia Bibliotek. Piknik przeznaczony był dla pracowników Biblioteki i zaproszonych gości z Uczelni.

Dyrektor Biblioteki Głównej WAT Bożena Chlebicka-Abramowicz witając uczestników pikniku podkreśliła, że o sile i roli Biblioteki stanowią przede wszystkim ludzie „Biblioteka to przede wszystkim jej użytkownicy. Bez nich staje się tylko budynkiem, w którym zostały zgromadzone książki. A nam chodzi o to, by nasza Biblioteka żyła. Dlatego cieszę się bardzo, że zechcieli Państwo celebrować z nami święto bibliotek” – mówiła Bożena Chlebicka-Abramowicz dziękując wszystkim pracownikom za codzienną współpracę. „Bez Państwa nasza Biblioteka by nie funkcjonowała.

Na pikniku nie zabrakło wielu atrakcji takich jak : grill, karaoke i fotobudka.

We wtorek 1 marca 2022 r. w sali kinowej Klubu WAT odbyła się uroczysta zbiórka z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Podczas uroczystości Rektor-Komendant WAT płk prof. dr hab. inż. Przemysław Wachulak wręczył odznaczenia i wyróżnienia pracownikom i żołnierzom Akademii. W gronie wyróżnionych znaleźli się również pracownicy Biblioteki Głównej WAT.

Autor zdjęć: Adrian Bojczuk / Mariusz Maciejewski

wtorek, 15 lutego 2022 16:32

Walentynki w BG WAT

Z okazji Walentynek każdy Użytkownik, który 14 lutego wypożyczył książkę otrzymał w prezencie serce z pozytywnym hasłem.

Z dniem 1 lutego 2022 roku obowiązki dyrektora Biblioteki Głównej WAT objęła Pani mgr Bożena Chlebicka-Abramowicz .

Bożena Chlebicka-Abramowicz jest kustoszem dyplomowanym. Ukończyła wyższe studia magisterskie w zakresie filologii polskiej oraz studia podyplomowe z informacji naukowej i bibliotekoznawstwa.

W swoich wystąpieniach Pani dyrektor wielokrotnie podkreślała, że biblioteka naukowa, akademicka, to wsparcie dla Akademii w zakresie edukacji, dydaktyki czy badań naukowych, poprzez wysoką jakość usług, wysokie kompetencje pracowników, widoczność w społeczności uczelnianej oraz budowanie relacji pomiędzy biblioteką a organizacjami studenckimi. Jej mottem są słowa dyrektora Instytutu Książki, Grzegorza Gaudena: Osiągnęliśmy wiele, ale przed nami jeszcze więcej. Biblioteki […] muszą się zmieniać, bibliotekarze muszą się zmieniać, bo społeczeństwo się zmienia i oczekuje coraz więcej.

Gratulujemy i życzymy sukcesów nowej Pani dyrektor!

wtorek, 25 stycznia 2022 21:55

„Piękne oblicze nauki”

Na 39 planszach przedstawiono wybrane kobiety, które wniosły swój wybitny wkład w rozwój fizyki, chemii, matematyki, informatyki, geologii czy astronomii.

Dział: Wystawy
wtorek, 25 stycznia 2022 21:52

„Młode Naukowczynie WAT”

Na wystawie zaprezentowano dziewięć naukowczyń związanych z Instytutem Optoelektroniki oraz Wydziałem Nowych Technologii i Chemii, które w 2019 i 2020 roku otrzymały stypendia Narodowego Centrum Nauki; Narodowego Centrum Badań i Rozwoju lub Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Dział: Wystawy

W trzech gablotach przedstawiono noblistów z dziedzin związanych z profilem Akademii wraz z ich krótkimi biogramami naukowymi.

Dział: Wystawy
wtorek, 25 stycznia 2022 20:53

„Pisarze to też bibliotekarze”

Wystawa na planszach i w gablotach prezentuje wybranych pisarzy, filozofów i uczonych takich jak : Johann Wolfgang von Goethe, bracia Grimm, Adam Mickiewicz, Anatole France, Andre Norton, czy Zbigniew Herbert, którzy w pewnym okresie swojego życia pracowali w bibliotekach, często także pełnili funkcje dyrektorów bibliotek.

Dział: Wystawy
Strona 1 z 2
facebook Instagram Instagram blog NUKAT bibliowawa
film 360 STOPNI