Galerie i wystawy

wtorek, 28 kwietnia 2020 12:57

„Historia Warszawy”

Wystawa prezentuje dynamiczną i pełną zawiłości historię miasta od jego początków, czyli małej osady jaką było w X w. poprzez jej stopniowy rozwój, aż do osiągniecie statusu miasta królewskiego za panowania Zygmunta III. Na planszach oraz w gablotach zaprezentowano architektoniczne zmiany i rozkwit miasta w czasach stanisławowskich, w latach 20 i 30. XX w.  poprzez zniszczenia wojenne, aż po dzień dzisiejszy.

Dział: Wystawy
wtorek, 28 kwietnia 2020 12:51

„Architektura współczesnej Warszawy”

Wystawa prezentuje wybrane warszawskie budowle, które według autorów ekspozycji są rozpoznawalnymi symbolami architektonicznymi stolicy. Na 40 planszach zaprezentowano m.in. odbudowane po wojnie  kamieniczki staromiejskie, gmach opery, Pałac Kultury, a także współczesne budowle m.in. takie jak „drapacze chmur” na ul. Złotej, śródmiejską panoramę, muzeum POLIN i Stadion Narodowy.

Dział: Wystawy
poniedziałek, 09 marca 2020 22:03

Kampinoski Park Narodowy

Dział: Wystawy
czwartek, 05 marca 2020 15:01

Boernerowo

Wystawa znajduje się w Wypożyczalni Akademickiej i prezentuje wybrane zbiory biblioteczne na temat Boernerowa, czyli jednego ze starszych osiedli Bemowa. Na wystawie wspomniano o Transatlantyckiej stacji Babice-Boernerowo, Forcie Radiowo oraz Lotnisku Babice.

Dział: Wystawy
środa, 15 stycznia 2020 21:52

Wojskowe miejsca historyczne

Wystawa prezentuje wybrane budowle wojskowe znajdujące się na terenie Polski. Wśród zaprezentowanych fortyfikacji znalazły się  te znane i potężne jak : Modlin, Dęblin czy Srebrna Góra, a także mniej znane i okazałe takie jak : Różan czy Wisłoujście. Wiele z nich obecnie służy jako muzea, czy tereny rekonstrukcji historycznych.

Dział: Wystawy
środa, 15 stycznia 2020 20:39

Mazowsze znane i nieznane

Wystawa prezentuje zabytki w wybranych znanych i tych mniej znanych miastach mazowieckich. Zaprezentowane miejsca historyczne przedstawiają Mazowsze jako teren zaskakująco ciekawy turystycznie. Na planszach można zobaczyć ostatnią siedzibę książąt mazowieckich w Ciechanowie, przepiękny pałac Radziwiłłów w Starejwsi, sielski skansen w Sierpcu,  Liwski zamek czy neogotycki zameczek w Nowym Duninowie.

Dział: Wystawy
facebook Instagram Instagram blog NUKAT bibliowawa
film 360 STOPNI