Galerie i wystawy

środa, 03 czerwca 2015 01:16

Noc Bibliotek

28 maja 2015

Pierwsza edycja Nocy Bibliotek miała miejsce trzy lata temu - w maju 2012 r. Została zainicjowana przez bibliotekarzy z Podkarpacia, biorących udział w drugiej rundzie Programu Rozwoju Bibliotek. Już wtedy w wydarzenie, inspirowane popularną Nocą Muzeów, zaangażowało się ponad sto bibliotek z całego kraju. Impreza promowała czytelnictwo oraz same biblioteki jako miejsca, w których warto bywać. Pozytywny oddźwięk środowiska, dał duże wsparcie i solidną podstawę do tego, aby po trzech latach móc zorganizować oficjalne I wydanie krajowej Nocy Bibliotek.

W tym roku ogólnopolska Noc Bibliotek odbyła się 30 maja. Na dwa dni przed wydarzeniem swój udział zgłosiło blisko pół tysiąca bibliotek. Wśród nich znalazły się biblioteki publiczne i szkolne, ośrodki i domy kultury, pracownie komputerowe.

Była wśród nich również Biblioteka Główna WAT
Emotikon smile

Atrakcją Nocy Bibliotek w BG WAT było zwiedzanie magazynów.

Obszerne magazyny zajmują dwie kondygnacje budynku.

Pierwsze piętro, znajdujące się tuż pod tarasem, stanowi magazyn - tradycyjny w swych wyglądzie i charakterze. Drugi poziom, tzw. -1, to obszar magazynowy w najbardziej nowoczesnej obecnie formie.

Elektryczne regały, dzięki którym udaje się zaoszczędzić cenną przestrzeń, a potężne ciągi długich regałów mieszczą w sobie kilkudziesięcioletnie zbiory.

Ostatnio zmieniany wtorek, 10 października 2017 23:31
facebook Instagram Instagram blog NUKAT bibliowawa
film 360 STOPNI