Galerie i wystawy

czwartek, 02 lipca 2015 11:13

Spotkanie Katedry Mechaniki i Informatyki Stosowanej (KMiIS) z LEIDOS

„W dniu 16.06.2015 w pomieszczeniach Biblioteki Głównej Wat odbyło się spotkanie Katedry Mechaniki i Informatyki Stosowanej ( KMiIS ) z amerykańską firmą LEIDOS, zorganizowane przez naszą Katedrę na prośbę i w porozumieniu z dyrektorem generalnym firmy Stegu p Michałem Biskupem.

Leidos to amerykańska firma z siedzibą w Reston w Virginii, która zapewnia wsparcie naukowe, inżynierskie, integrację systemów i usług technicznych a pracuje dla Amerykańskiego Departamentu Obrony (DoD), United States Department of Homeland Security i Agencji Bezpieczeństwa Narodowego, a także innych agencji rządowych cywilnych.

Firma Leidos reprezentowana była przez Douglasa R. Littena i Ralfa Saykiewicza. Ze strony naszej Katedry w spotkaniu wzięli udział : prof. Tadeusz Niezgoda, dr Grzegorz Sławiński, ppłk dr Robert Panowicz, dr Wiesław Krasoń, dr Danuta Miedzińska.

Amerykańskim gościom przedstawione zostały prezentacje wraz z eksponatami dotyczące ogólnego profilu Katedry, Systemu Obrony Aktywnej, rozwiązań dotyczących ochrony infrastruktury krytycznej i pojazdów wojskowych od zagrożenia IED, kasetowy most pontonowy oraz wzbudzający największe zainteresowanie zintegrowany system do przewozu naczep typu TIR w oparciu o wagon kolejowy z obrotową platformą.

W „rewanżu” p. Ralf Saykiewicz przedstawił profil firmy Leidos po czym odbyły się rozmowy dotyczące obszarów i sposobów wzajemnej współpracy”.

Źródło: kmiis.wme.wat.edu.pl

Ostatnio zmieniany wtorek, 10 października 2017 23:47
facebook Instagram Instagram blog NUKAT bibliowawa
film 360 STOPNI