Galerie i wystawy

wtorek, 15 października 2019 09:08

Dzień Edukacji Narodowej

14 października 2019 roku w Bibliotece Głównej WAT odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Decyzją Ministra Edukacji Narodowej 26 żołnierzy i pracowników WAT zostało odznaczonych „Medalem Komisji Edukacji Narodowej”. Odznaczenia, wręczyli rektor-komendant WAT gen. bryg. dr hab. inż. Tadeusz Szczurek i prorektor ds. kształcenia dr hab. inż. Zdzisław Bogdanowicz. Medale zostały przyznane za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania. Ponadto, za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktycznej, naukowej i wychowawczej tytułem „Zasłużony Nauczyciel Akademicki Wojskowej Akademii Technicznej” uhonorowano 15 żołnierzy i pracowników Akademii. Uroczystość uświetnił występ Chóru Akademickiego Wojskowej Akademii Technicznej pod dyrekcją dr Joanny Korczago.

poniedziałek, 16 września 2019 20:19

Wizyta licealistów

2 września 2019 roku Biblioteka Główna WAT miała przyjemność gościć uczniów z Wojskowego Ogólnokształcącego Liceum Informatycznego. Liceum zostało utworzone pod nadzorem Ministra Obrony Narodowej i patronatem Wojskowej Akademii Technicznej. W ramach odwiedzin, uczniowie zapoznali się z głównymi agendami Biblioteki.

Dział: Wizyty
czwartek, 29 sierpnia 2019 02:04

Wczasy dla Seniorów

W dniach od 19 do 30 sierpnia na terenie Wojskowej Akademii Technicznej miała miejsce trzecia edycja Wczasów dla Seniorów na Bemowie. Organizatorem wczasów był Ośrodek Pomocy Społecznej we współpracy z Urzędem Dzielnicy Bemowo, Wojskową Akademią Techniczną oraz Fundacją Pomocy Psychologicznej i Edukacji Społecznej ,,Razem”. W Bibliotece Głównej WAT odbyły się zabawy taneczne przy muzyce ,,na żywo”, warsztaty wokalne i artystyczne oraz zajęcia ruchowe: tai chi i nordic walking.

Wystawa prezentuje wybrane miasta, które zostały najdotkliwiej zniszczone podczas II wojny światowej i to jak zostały one odbudowane po wojnie. Na planszach przedstawiono wybrane 20 miast europejskich i azjatyckich m.in.: Warszawę, Londyn, Drezno, Manilę, Tokio i Hiroszimę.

Dział: Wystawy

Wystawa znajduje się w Wypożyczalni Akademickiej i prezentuje wybrane zbiory biblioteczne na temat ważniejszych bitew II wojny światowej.

Dział: Wystawy
czwartek, 22 sierpnia 2019 21:47

Święto Wojska Polskiego

W sierpniu zapraszamy do obejrzenia wystawy, która powstała z okazji Święta Wojska Polskiego. Na planszach przedstawiono 5 rodzajów Sił Zbrojnych RP: Wojska Lądowe, Siły Powietrzne, Marynarkę Wojenną, Wojska Specjalne oraz Wojska Obrony Terytorialnej.

Dział: Wystawy
czwartek, 01 sierpnia 2019 00:30

75. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

Wystawa prezentuje, w formie kalendarium, dziewięć tygodni Powstania Warszawskiego, a także jego przyczyny i skutki. Wystawa znajduje się w holu Biblioteki.

Dział: Wystawy
środa, 03 lipca 2019 15:00

Bibliotekarz BG WAT na wakacjach

W lipcu zapraszamy do obejrzenia wystawy pt.,,Bibliotekarz BG WAT na wakacjach”. Na planszach przedstawiono prywatne zdjęcia bibliotekarzy z różnych zakątków świata.

Dział: Wystawy
sobota, 15 czerwca 2019 02:27

Autor miesiąca Beata Pawlikowska

Cykl pt.: ,,Autor miesiąca" przedstawia sylwetki literackie popularnych pisarzy. W skład ekspozycji wchodzą książki wybranego autora dostępne w Wypożyczalni Beletrystyki.

W kolejnej odsłonie cyklu przedstawiamy Beatę Pawlikowską polską podróżniczkę, pisarkę, dziennikarkę, tłumaczkę, fotografkę oraz ilustratorkę książek. Pierwszą powieść napisała w wieku 18 lat. Opisuje swoje podróże w felietonach pisanych dla czasopism oraz w książkach. Swoje utwory ilustruje własnymi fotografiami i rysunkami. Zdobyła dwukrotnie (2001, 2002) I miejsca w konkursie Klubu Publicystyki Turystycznej Stowarzyszenia Dziennikarzy RP za najlepsze reportaże zagraniczne opublikowane w Polsce.

Dział: Wystawy

W Sali Katalogowej na I piętrze cyklicznie prezentowane są książki wchodzące w skład księgozbioru Wypożyczalni Beletrystyki.

Zapraszamy do zapoznania się z ekspozycją na temat literatury podróżniczej.

Dział: Wystawy
Strona 1 z 4
facebook Instagram Instagram blog NUKAT bibliowawa
film 360 STOPNI