Szkolenie

Zapraszamy na szkolenie z narzędzia SciVal, które umożliwia analizę działalności naukowej przeszło 8 500 uczelni oraz instytucji badawczych z ponad 220 krajów na podstawie danych zawartych w bazie Scopus. Pozwala na wizualizację efektów działalności naukowej uczelni, porównanie z innymi jednostkami w kraju i na świecie oraz pomaga w ocenie potencjalnych partnerów w projektach badawczych.

Szkolenie odbędzie się 23 października 2018 r. w godz. 11.00-14.00 w sali konferencyjnej (217) w Bibliotece Głównej WAT i podzielone będzie na dwa bloki tematyczne:

·         11:00-12:00 - szkolenie dla pracowników naukowych

·         12:00-14:00 - szkolenie dla bibliotekarzy oraz pracowników administracyjnych

Szkolenie poprowadzi pani Katarzyna Kryszczuk – przedstawiciel firmy Elsevier. Na koniec szkolenia uczestnicy uzyskają certyfikat.

Program szkolenia:

1. Podstawowe informacje o osiągnięciach naukowych w bazie SciVal - omówienie zasobów narzędzia SciVal i wskaźników bibliometrycznych wykorzystywanych do oceny dorobku naukowego.

2. Zwiększenie widoczności - porządkowanie profilu autora i instytucji (moduł Overview).

3. Prezentacja doskonałości badawczej - szukanie czynników różnicujących (moduł Overview/Topics), analiza porównawcza z podobnymi instytucjami z wykorzystaniem odpowiednich wskaźników ilościowych (moduł Benchmarking).

4. Znajdowanie współpracowników - przedstawienie już istniejącej współpracy, znalezienie nowych możliwości (moduł Collaboration).

5. Zrozumienie obszarów badawczych - szczegółowe omówienie tematów i obszarów badawczych (moduł Research Areas).

6. Zarządzanie wynikami grup badawczych - definiowanie grupy badawczej, analiza wyników (Researcher Groups).

7. Dzielenie się wiedzą w organizacji - tworzenie i udostępnianie raportów.

8. Podsumowanie szkolenia i przedstawienie następnych kroków.

Prosimy o wcześniejszą rejestrację swojego udziału w szkoleniu:

 https://goo.gl/forms/TM1ofVIhix1uQGwk2

Więcej informacji: Ośrodek Informacji Naukowej (p. 103), tel. 261 839 396, email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub poprzez usługę Zapytaj bibliotekarza

Ostatnio zmieniany wtorek, 16 październik 2018 07:25
Więcej w tej kategorii: « Termin ważności kont bibliotecznych

facebook
Instagram
blog
NUKAT
bibliowawa