Nowe narzędzia

Dostęp do narzędzi InCites oraz SciVal dla BG WAT

Biblioteka Główna WAT otrzymała w 2018 r. w ramach licencji krajowej MNiSW roczny dostęp pilotażowy do dwóch narzędzi bibliometrycznych: SciVal oraz InCites Benchmark & Analytics.

InCites B&A - narzędzie znajdujące się na platformie Web of Science. Aplikacja służy do wszechstronnej analizy badawczej w oparciu o dane indeksowane w Web of Science Core Collection. Umożliwia ocenę badań naukowych i efektywności instytucji oraz tworzenia raportów produktywności i analiz porównawczych jednostek naukowych w zestawieniu z ich odpowiednikami z całego świata.

Aby skorzystać z narzędzia należy wcześniej założyć osobiste konto na platformie Web of Science lub bezpośrednio w serwisie InCites.

Szczegółowe informacje dostępne tutaj

SciVal - narzędzie znajdujące się na platformie Scopus. Umożliwia analizę działalności naukowej uczelni oraz instytucji badawczych na podstawie danych zawartych w bazie Scopus. Pozwala na stworzenie raportów osiągnięć instytucji naukowych, analiz porównawczych z innymi jednostkami, ocenę potencjalnych współpracowników oraz partnerów w kraju i na świecie oraz analiz trendów w świecie nauki.

Aby skorzystać z narzędzia należy wcześniej założyć osobiste konto na platformie Elsevier (Scopus, Science Direct) lub bezpośrednio w serwisie SciVal.

Szczegółowe informacje dostępne tutaj

 

Wszystkie pytania prosimy kierować do Ośrodka Informacji Naukowej BG WAT tel. 261 83 93 96, email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Ostatnio zmieniany czwartek, 25 stycznia 2018 13:37

facebook
Instagram
blog
NUKAT
bibliowawa