poniedziałek, 06 czerwca 2016 21:25

Dzień Bibliotekarza 2016. Biblioteka Główna Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego

Międzynarodowy Dzień Bibliotekarza i Bibliotek był okazją do odwiedzenia Biblioteki Głównej im. Władysława Grabskiego Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego.

Biblioteka Główna SGGW jest jedną z największych bibliotek rolniczych w kraju. Gromadzenie zbiorów rozpoczęto w 1918 r., w latach powojennych zostało ono ukierunkowane na reprezentowane przez uczelnię dziedziny nauki. Obecnie Biblioteka Główna posiada ponad 430 tysięcy woluminów - książek, czasopism oraz zbiorów specjalnych (prace doktorskie, magisterskie, zbiory kartograficzne, normy, mikrofisze).
Źródło: sggw.pl

Przedstawiono funkcjonowanie poszczególnych komórek organizacyjnych, m.in. Czytelń i Wypożyczalni oraz przestrzeni bibliotecznych: Informatorium, czy sala katalogowa. Zwiedzono również Muzeum uczelniane.

Ostatnio zmieniany środa, 11 października 2017 03:22