Wydrukuj tę stronę
wtorek, 19 kwietnia 2016 00:49

Dzieła na SZTUKI

W kwietniu w Bibliotece Głównej WAT można oglądać wystawę pt. Dzieła na sztuki. Zostały na niej zaprezentowane głównie obrazy Katarzyny Borkowskiej oraz zdjęcia Piotra Borkowskiego.

Katarzyna Borkowska maluje głównie techniką olejną. Pełne koloru prace przyciągają niebanalnym połączeniem barw. W jej obrazach można odnaleźć inspiracje nurtem skupionym na kolorystyce, impresjonizmem, czy modernizmem. Znajdziemy też kilka bezpośrednich odwołań do najważniejszych twórców modernizmu i postimpresjonizmu. Tematyka jej prac to dobrze zakomponowane pejzaże, skupione na kolorze codzienne kształty rzeczywistości, abstrakcje z elementami realizmu magicznego czy tradycyjna martwa natura.

Artystka tworzy również oryginalną biżuterię i sztukę użytkową. Z powodzeniem zajmuje się renowacją mebli. Wspólnym mianownikiem przedmiotów tworzonych przez Artystkę jest natura. We wszystkich pracach wykorzystuje surowce naturalne i przyjazne środowisku. Ta część jej aktywności została przedstawiona w drugiej części wystawy. Fotografie Piotra Borkowskiego poświęcone są w dużej pracy rękodzielniczej. Dokumentują proces powstawania poszczególnych dzieł. Na wystawie zostały również zaprezentowany wybór z jego autorskich fotografii, niezwiązanych bezpośrednio z pracownią Dyndałki.

Fotografia Piotra Borkowskiego jest skupiona na portrecie. Na wystawie zaprezentowano kilkanaście prac, wśród których znajdziemy dynamiczne, o indywidualnym charakterze, wizerunki, pejzaże, czy architekturę.

01.jpg 02.jpg 02a.jpg

03.jpg 04.jpg 05.jpg

06.jpg 07.jpg 08.jpg

09.jpg 10.jpg 11.jpg

12.jpg 13.jpg 14.jpg

15.jpg 16.jpg 17.jpg

18.jpg 19.jpg 20.jpg

21.jpg

Ostatnio zmieniany środa, 11 października 2017 03:27