czwartek, 03 grudzień 2015 21:12

Zbiorki charytatywne. Listopad-Grudzien 2015

Wraz z początkiem listopada 2015 w Bibliotece Głównej WAT rozpoczęły się dwie zbiórki charytatywne. Jedna bezpośrednio wpisana w charakter miejsca, w którym się odbywa. Druga stanowi po części kontynuację przedsięwzięć rozpoczętych w roku poprzednim.

W tradycyjne przedświąteczne kwesty włącza się coraz więcej organizacji, instytucji i osób prywatnych. Podziel się książką! - pod takim hasłem 16 listopada ruszyła zbiórka książek dla najmłodszych pacjentów Szpitala Dziecięcego przy Litewskiej. Organizatorami zbiórki jest Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, Koło SBP przy BG WAT oraz Fundacja Przyjaciele Szpitala Dziecięcego przy Litewskiej. Przedsięwzięcie ma wymiar ogólnowarszawski i odbywa się równocześnie w kilkunastu stołecznych bibliotekach związanych z SBP. We wszystkich gromadzone są przede wszystkim książki.

Doświadczenia zeszłorocznej zbiorki, czyli przede wszystkim pozytywny oddźwięk środowiska akademickiego WAT i dobroczynność, której byliśmy świadkami, pozwalają nam ufać w sukces tegorocznych inicjatyw.

Zapraszamy do lektury całego tekstu na naszym blogu bibliotecznym: BLOG

Ostatnio zmieniany wtorek, 10 październik 2017 23:33