środa, 14 październik 2015 17:50

Centralne Uroczystosci Dnia Edukacji Narodowej

Fragment relacji z uroczystości Święta Edukacji Narodowej autorstwa Pana Jerzego Markowskiego.

,,14 października br. był uroczystym dniem dla całej kadry profesorskiej naszej uczelni – obchodzony był Dzień Edukacji Narodowej czyli święto wszystkich nauczycieli akademickich i pracowników zajmujących się dydaktyką i kształceniem studentów.

W obecności najwyższych władz uczelni JM Rektor WAT gen. dyw. prof. dr hab. inż. Zygmunt Mierczyk uhonorował z okazji Dnia Edukacji Narodowej liczną grupę nauczycieli akademickich i pracowników Akademii medalami, tytułami i dyplomami za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktycznej, naukowej i wychowawczej. [...]

W imieniu wyróżnionych za przyznane uznanie w postaci nagród i wyróżnień podziękował dr hab. Julian Maj. Zaznaczył jednocześnie, że na nagrody składa się nie tylko uznanie przełożonych, ale i wysiłek wielu kolegów i współpracowników nagrodzonych.

JM Rektor w serdecznych słowach pogratulował i podziękował wszystkim wyróżnionym podkreślając, że ich indywidualne i zespołowe wyróżnienia składają się w sumie na dorobek i prestiż całej Akademii. Po ilości wyróżnień widać – mówił rektor – że miniony rok był obfity w pomysły i inicjatywy. Życzył zebranym, by rozpoczęty niedawno rok akademicki upłynął w równie dobrym nastroju i z takimi lub większymi sukcesami.

Na zakończenie dzisiejszej uroczystości chór Wojskowej Akademii Technicznej pod dyrekcją pani Joanny Korczago wykonał 3 pieśni: „Laudate” – Knuta Nystedta, „Paris Angelicus”– Richardsa Dubra i „An Irish Blessing “ Jamesa Moorea''.

Jerzy Markowski

Źródło: http://www.wat.edu.pl/?p=1359